Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlavní postavy:  Harry, Ron, Hermiona

Žánr:Oddychovka                                        

Děj: Jak by to mohlo skončit

                                    Pohádka

„Maminko,maminko!“ volali dvě děti z dětského pokoje.

 „Ano?“optala se volající maminka, která vcházela do dveří.

„Povídej nám zase jednu s tvých pohádek.“ Řeklo děvčátko s hnědými vlasy stejně jako její maminka.

„Před usnutím? To není dobrý nápad, měli byste noční můry.“Odvětila a mile se usmála.

„My se nebojíme!“oponoval jí její statečný syn. A odhodil si s očí pramen vlasů.Identity stejné jako jeho sestra.

„Já vím, no tak dobrá. Jak to vždycky začíná?“Zeptala se i když to moc dobře věděla.

„Bylo nebylo!!“vykřikli oba sourozenci, tak náramně si podobní  najednou.

„Takže, bylo nebylo“ Začala vyprávět matka svým sedmi letím dětem.

„Je to, už pětadvacet let co se ta strašná věc stala. Harry Potter byl studentem 7 ročníku v Bradavicích. Ale Harry nenastoupil musel přeci bojovat s pánem zla. Vše se, ale událo mnohem rychleji než se dalo očekávat.

 Stalo se to jednoho chmurného podvečera školní rok už pomalu končil. Den byl stejný jako obyčejně. A i přes špatné počasí se starší žáci procházejí kolem jezera.

Stejně tu bylo něco jinak a to chlapec s uhlově černými vlasy co stál u brány a čekal na své dva nejdražší přátele. Kteří zrovna přicházeli.“

 „Ano ten chlapec je Harry“ odvrátila nečekaně maminka od vyprávění. Kvůli svému synovi.

„Takže Harry se už zdravil se svými přáteli Hermionou a Ronem.

 „Vyřešeno?“ zeptala se Hermiona. Hned po pozdravu.

„Ano, ale pořád mi jeden chybí!“ odpověděl docela naštvaně Harry. V tu chvíly se stalo ale něco nečekaného. Přemístili se totiž i jiné osoby než Harry. Byly to smrtijedi a bylo jich mnoho. Mezi nimi byl určitě i Voldemort. Pomyslel si Harry ale ted nebyl čas přemýšlet museli bojovat. A tak se i stalo začala neuvěřitelná přestřelka. Všude lítali kletby. Ale k Harrymu štěstí se nepřemístila jen špatná strana ale i ta dobrá v podobě Fénixova řádu.

Později už nikdo netušil kolik lidí je omráčených nebo mrtvých. Akorát pořád někdo o někoho zakopával. Stejně jako právě Harry který se zrovna otáčel jedno z těl o které zakopl.

Byl to Ron!! „Nééé“ zakřičel Harry a kleknul si k bezduchému tělu. Někdo se ho snažil vytáhnout na nohy byla to Hermiona která si teprve ted všimla Rona.

„Harry řekni že to není pravda prosím….“ Řekla potichu a objala Harryho kolem ramen. A opřela si hlavu o rameno. V tom ale spatřila blížící se ho smrtijeda. Mířil přímo do harryho zad. Už stál blízko  nich a Harry si ho stále nevšiml ale Hermiona mu koukala přímo do tváře.

„Avada Kedavra“ vyslovil smrtijed osudovou kletbu. Vtom ale udělala Hermiona nečekanou věc obrátila se o 360 stupnů tak aby kletba zasáhla ji.

„Sbohem“ zašeptala ještě Harrymu do ucha a ucítila v zádech teplé bodnutí a pak už jen smrt.

A takhle umřela Hermiona Grangerová.

Ten večer to skončilo dobře i nedobře. Harry zemřel ale Voldemort sním.Harry byl tím posledním viteálem.I když zemřeli všichni tři hrdinové nikdy se nezapomenou jejich skutky pro náš svět. Protože přežili jiní lidé, kteří to budou vždycky vyprávět.Proto aby se pamatovalo a nědělo se to znovu.“

Dvojčata už dávno spali usli asi uprostřed té zvláštní a tajemné pohádky.Ale to nevadí protože už jí slyšelli několikrát. Maminka je jen přikryla dekou a podepsala se pod připravené formuláře na dětským stole.

 Hanah Grangerová


Konec

Prosím napište komentář jestli se líbilo nebo ne. Budu fakt vděčná...dík

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je mi líto

(alex, 29. 12. 2014 14:53)

Je to chabé stylově i "příběhem" a celek nedává dost dobře smysl, protože věty často skáčou od jedné informace ke druhé a neobtěžují se vysvětlením mezikroku. (Jak se třeba najednou stalo, že je mrtvý nejen Ron, Hermiona, ale i Harry?) Text navíc obsahuje hojnost překlepů a pravopisných chyb. Nechci ti brát iluze, ale spisovatelka z tebe opravdu nebude, pokud na svém psaní výrazně nezamakáš... :(

ach jo

(lilly, 27. 12. 2007 21:02)

ušloto ještě bych na tom trochu zapracovala:D

nonono

(Adela, 19. 12. 2007 18:42)

pitomost